ОШ "Краљ Александар I" – Нови Београд

Школа која препознаје и негује таленте...

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

за школску 2020/2021. годину на основу дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја
број 610-00- 00297/2020-07 од 30.03.2020. године

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у сарадњи са Кабинетом Председника Владе и Канцеларијом за информационе технологије и електронску управу припремило је нове процедуре уписа деце у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину.

У складу са тим обавештавамо Вас да ће родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину, бити омогућено да од 01.04.2020. године електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Линк ка сајту https://euprava.gov.rs/usluge/5569

У први разред школске 2020/2021. године уписују се деца рођена од 1. марта 2013. до 1. марта 2014. године. У први разред – као превремени упис, могу да се пријаве и деца рођена до 1. јуна 2014. године. Одлука о упису ове деце у школу биће донета након тестирања који обавља психолог школе.

Услуга Исказивање интересовања за упис у основну школу има за циљ да школе евидентирају заинтересованост родитеља/другог законског заступника за упис детета у њихову (одређену) школу. На овај начин школе ће оквирно знати број ученика првог разреда у школској 2020/2021. години што ће им између осталог омогућити бољу организацију образовно васпитног рада. Такође, уколико родитељ не искаже заинтересованост, на овај начин, не доводи у питање упис детета у први разред основне школе.

С обзиром да су родитељи до 1.2.2020. године имали могућност да поднесу молбу за упис у школу којој територијално не припадају, овлашћено лице школе ће ову децу унети у систем на основу података из поднетих молби.

Након дефинисања уписа од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, електронском поштом биће послата нотификација о датуму уписа у основну школу.На порталу еУправа, по дефинисању датума уписа у основну школу, биће доступна услуга еЗаказивања термина за упис и тестирање. Услуга еЗаказивања термина за упис и тестирање омогућиће родитељима да једним одласком у школу заврше све активности везане за упис детета у школу. Преко апликације е Упис извршиће се повлачење података о ученику (из матичне књиге рођених, евиденције пребивалишта и из ИЗИС-а о обављеном лекарском прегледу) и упис. Након уписа детета у школу, истог дана, психолог односно педагог школе вршиће испитивање детета.

ДОБРО ДОШЛИ!!
За даље информације о УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД пратите сајт школе.

Контакт мејл:
sekretar@skolakraljaleksandar.edu.rs   и psiholog@skolakraljaleksandar.edu.rs

Контакт телефони за додатне информације:
радним данима од 17:00 до 19:00
секретар школе: 064/876-39-54